Jak wybrać fotografa ślubnego na przyjęcie weselne w górach?

Jedynym z najważniejszych usługodawców, których musicie zarezerwować na swój wielki dzień, jest fotograf ślubny. Jego wybór jest kluczowy. Mimo że ślub zazwyczaj trwa jeden dzień, Wasze zdjęcia będą dla Was pamiątką na całe życie i będziecie chcieli mieć pewność, że na zdjęciach są wszystkie ważne sceny wraz z najmniejszymi szczegółami.

Jak wybrać fotografa ślubnego na przyjęcie weselne w górach?
Jeśli nie wiecie od czego zacząć, po zapoznaniu się z 5 krokami do wyboru najlepszego fotografa, nie będziecie już mieli wątpliwości.

fotograf na wesele w górach

5 kroków do wyboru najlepszego fotografa ślubnego


Wybierając fotografa ślubnego, chcecie mieć pewność, że stworzy on album ślubny, o którym zawsze marzyliście. Wasz fotograf ślubny powinien uchwycić każdy szczegół Waszego wielkiego dnia. Od butów po akcesoria do włosów i spinki do mankietów oraz kosmetyki do makijażu - fotograf jest odpowiedzialny za uchwycenie tego wszystkiego. Jesteśmy przekonani, że warto zainwestować w odpowiedniego fotografa ślubnego, ponieważ zdjęcia są jednym z najważniejszych aspektów Waszego wielkiego dnia.


1. Warto mieć to, co najlepsze


Chociaż możecie uzyskać dobrą ofertę od fotografa, który jest nowy w branży, powinniście znaleźć kogoś, komu będziecie ufać. Waszym celem jest znalezienie fotografa, przy którym będziecie czuli, że to właśnie on zrobi to perfekcyjnie i tak jak sobie wymarzyliście. Doskonałość i profesjonalizm przychodzi wraz z doświadczeniem.


2. Przeglądajcie portfolio fotografów


Przejrzyjcie każde portfolio fotografa, którego bierzecie pod uwagę. Nie patrzcie tylko na fotografie ślubne, ale i na inne jego realizacje, dzięki temu zobaczycie jaki ma styl i podejście do pracy. Kiedy nadejdzie ten moment i poczujecie, że któreś z tych zdjęć pasują do Was, do Waszych marzeń związanych z realizacją ślubu, wesela – to znak, że znaleźliście swojego ślubnego fotografa.

wesele w górach jak wybrać fotografa

3. Wybierzcie styl przewodni


Profesjonalny fotograf potrafi odróżnić i dobrać wszystkie style fotografowania. Będzie on doskonale wiedział, kiedy uchwycić wzrok Pana Młodego, w momencie gdy zobaczy przyszłą żonę w sukni ślubnej po raz pierwszy. Będzie wiedział jak najlepiej ująć drogę Młodej Pary do ołtarza czy nakładanie obrączek. Weźmie pod uwagę takie szczegóły, jak zrobienie idealnego zdjęcie confetti i  będzie wiedział, co zrobić w przypadku gdy zaczyna padać deszcz. Indywidualne i kreatywne podejście zawsze sprawia, że każde zdjęcie to sztuka, która zapiera dech w piersiach.


4. Stwórzcie szczegółowy plan działania


Wszystko, od wybranego miejsca po porę roku, wpłynie na Wasze zdjęcia ślubne. Jeżeli macie jakieś specjalne życzenia jak np. swój portret przy zachodzącym słońcu bądź spontaniczne zdjęcia przy pokazie ze sztucznymi ogniami, musicie porozmawiać o tym wcześniej z fotografem. Najczęściej fotograf oferuje przedślubną sesję zdjęciową, aby pomóc Wam obojgu ocenić jakie ujęcia sobie życzycie i w jakich czujecie się dobrze. Dzięki temu robienie zdjęć w Wasz wielki dzień będzie na pewno wydajniejsze i łatwiejsze dla fotografa.

5. Upewnijcie się, że oboje odrobiliście swoją pracę domową

Wybierzcie trójkę fotografów, z którymi chcielibyście współpracować. Przejrzyjcie raz jeszcze ich portfolio, nowe zdjęcia, zapoznajcie się z opiniami w internecie. Dzięki temu macie pewność, jaki styl i jakość oferowanych usług otrzymacie i może Wam to również pomóc w zebraniu pomysłów na Wasze zdjęcia podczas uroczystości. Ważne, abyście byli dokładnie zorientowani w temacie co się kupuje i za co płaci. Zaoszczędzicie sobie w ten sposób przykrych niespodzianek i niepotrzebnych stresów. Nie chcecie przecież aby wszystkie zdjęcia wylądowały w koszu, a Waszą pamiątką były tylko piękne wspomnienia.

Więcej informacji w naszym poradniku weselnym.Pozostałe porady

Koordynator przyjęcia weselnego Często zadajemy sobie pytanie kim jest koordynator przyjęcia weselnego? Czy powinniśmy posłuchać jego porad? Czy jest...
Wybór samochodu w tym wyjątkowym dniu... Zastanawiacie się czym pojechać do ślubu? Pozwólcie nam zadbać o każdy szczegół i pomóc w wyborze odpowiedniego...
Od czego zacząć przygotowania do ślubu? Zaręczyny – to ważny dzień dla Was, ponieważ podejmujecie decyzję, że chcecie iść razem przez życie jako mąż...